Багаторічний нещільнокущовий верховий злак. У рік сівби росте повільно і лише на другий-третій рік дає повні врожаї. За сприятливих умов тримається в травостої 7-8.і більше років. Навесні починає вегетувати дуже рано, швидко відростає після скошування та випасання, стійка проти витоптування, тому є однією з кращих пасовищних трав. Разом з тонконогом лучним, лисохвостом лучним, канарником дає на пасовищах найраніший корм. Можливі 5-6 циклів випасання худоби. Відзначається багатоукісністю, високою врожайністю зеленої маси. II охоче поїдають всі види худоби як на пасовищі, так і в сіні. Листя в урожаї майже 60-80%, тому кормова цінність у молодому віці дуже висока. Найкраще скошувати грястицю у фазі викидання волотей - перед цвітінням. У 100кг сіна міститься 54к.о. і 3-4кг перетравного протеїну. За сприятливих умов дає врожай 50-80ц/га сіна.
Морозовитривала, проте терпить від пізніх весняних заморозків і безсніжних зим. Грястиця збірна досить посухостійка рослина. Коренева система добре розвинена і проникає в грунт на глибину до 1 м, тому витримує краще посуху ніж тимофіївка і вівсяниця лучна. На теплих і сухих грунтах її часто висівають в суміші з люцерною та еспарцетом. Не витримує надмірного зволоження і затоплення більше 10-12 днів. Тіневитривала. Завдяки тому, що грястиця добре росте в затінку, ЇЇ вважають дуже цінною травою для сівби в садах і парках.
Добре росте на різних типах грунтів від легких до важких і на осушених торфовищах. Але краще вдається на родючих грунтах. Непридатні піщані.